Нацрада оштрафувала українські радіостанції майже на 2 мільйони: причина

Національна рада з питань телебачення й радіомовлення оштрафувала низку радіостанцій за невиконання закону про мовні квоти. Загальна сума склала майже 1,8 млн₴

Об этом сообщает Роспрес

У відомстві зазначили, що кількість штрафних санкцій стрімко знижується щороку. Про це повідомила заступниця голови Нацради Уляна Фещук під час пресконференції в Укрінформі.

Нацрада оштрафувала українські радіостанції майже на 2 мільйони: причина

Рixabay

"Всього за період дії закону (з травня 2017 року – Ред.) було накладено 29 штрафів на загальну суму приблизно 1,8 млн₴ З них 21 штраф стосувався квоти на пісні українською мовою – це становило орієнтовно 1,6 млн₴ У 2019-му ця частка значно зменшилася, й фактично можна сказати, що минулого року Нацрада штрафів не накладала", – заявила Фещук.

Новини
"Нонсенс!" Відомий продюсер запропонував скасувати квоти на українську мову

Водночас вона уточнила, що найбільшу кількість санкцій регулятор призначив у 2017 році, коли закон про мовні квоти щойно набув чинності, – це 17 штрафів. Крім того, у 2018 році, за даними Нацради, мовники отримали вже вісім штрафів за порушення квот, а в 2019-му – чотири штрафи на суму 7,5 тис. грн, які стосувалися місцевих мовників.

"Якщо в 2017 році ця сума приблизно становила 70 тис. грн за невиконання квоти щодо пісень, то в 2019 році приблизно 2 тис.₴ І якщо серед порушників протягом 2017-2018 років були переважно загальнонаціональні радійники, то в 2019-му – це чотири місцеві радіостанції", – підкреслила Фещук.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про визнання закону про державну мову недійсним.


  • Раніше в команді президента Володимира Зеленського озвучували ідеї щодо скорочення мовних квот.


Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Квоти на українську музику" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/show/people/natsrada-oshtrafuvala-ukrainski-radiostantsii-majzhe-na-2-miljoni-prichina.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя